Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (106 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Remove
uk: Вилучити

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Tags
uk: Теґи

en: view
uk: переглянути

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Test
uk: Тест

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Sync
uk: Синхронізація

en: Teaser
uk: Анонс

en: Theme
uk: Тема

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Price
uk: Ціна

en: Customers
uk: Покупці

en: Vendor
uk: Постачальник

en: Customer
uk: Покупець

en: Product ID
uk: ID товару

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Code
uk: Код

en: Company
uk: Компанія

en: Method
uk: Спосіб

en: Note
uk: Примітка

en: SKU
uk: Артикул

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: Full
uk: Повністю

en: Token
uk: Замінник

en: Source
uk: Джерело

en: None.
uk: Ні.

en: revert
uk: відновити

en: Cron
uk: Крон

en: Cart
uk: Кошик

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Shipping address
uk: Адреса доставки

en: Product deleted
uk: Продукт вилучений

en: Products
uk: Товари

en: Province
uk: Область

en: Grams
uk: Грами

en: Orders
uk: Замовлення

en: Add to Cart
uk: Додати в кошик

en: Collection
uk: Збірка

en: Collections
uk: Колекціонування

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Hook
uk: Серп

en: Add to Cart form
uk: Форма "Додати в кошик"

en: URL path settings
uk: Налаштування шляху URL

en: Rate
uk: Оцінити

en: Barcode
uk: Штрих-код

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: Zip
uk: Індекс

en: Country code
uk: Код країни

en: Reports
uk: Звіти

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: clone
uk: клонувати

en: Order Created
uk: Замовлення Створене

en: export
uk: експорт

en: Name of the product.
uk: Ім'я товару.

en: translate
uk: перекласти

en: Admin
uk: Адмін

en: Tips
uk: Підказки

en: Province code
uk: Код області

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Confirmed
uk: Підтверджено

en: Add to cart form
uk: Форма "Додати у кошик"

en: The product title.
uk: Заголовок товару.

en: Total price
uk: Загальна вартість

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Total discount
uk: Загальна знижка

en: Product Type
uk: Тип товару

en: Address 2
uk: Адреса 2

en: Address 1
uk: Адреса 1

en: manage fields
uk: керувати полями

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Search result
uk: Результат пошуку

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Handle
uk: Вус

en: Apps
uk: Програми

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Order number
uk: Номер замовлення

en: Save product
uk: Зберегти товар

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
uk: Вкажіть необов'язкову іншу URL-адресу, через яку можна отримати доступ до матеріалу. Наприклад, вкажіть "about" для сторінки з інформацією про сайт. Використовуйте відносний шлях і не додавайти в кінці похилу риску, бо тоді URL-синонім не працюватиме.

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.

en: Line Items
uk: Позиції обліку

en: Total weight
uk: Загальна вага

en: Provide a simple link to the product.
uk: Пряме посилання на товар.

en: Provide a simple link to edit the product entity.
uk: Пряме посилання на редагування сутності товару.

en: Orders count
uk: Кількість замовлень

en: Link this field to the product
uk: Зробити це поле посиланням на товар
