Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (81 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Remove
fa: حذف

en: Currency
fa: واحد پول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: view
fa: مشاهده

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Test
fa: آزمایش

en: Number
fa: عدد

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Sync
fa: همگام‌سازی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Price
fa: قیمت

en: Customers
fa: مشتریان

en: Customer
fa: مشتری

en: Product ID
fa: شناسه‌ی محصول

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Code
fa: کد

en: Company
fa: شرکت

en: Method
fa: روش

en: Note
fa: یادداشت

en: SKU
fa: مدل

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: Source
fa: منبع

en: None.
fa: هیچکدام.

en: revert
fa: بازگشت

en: Cron
fa: کرون

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Billing address
fa: آدرس جهت صدور صورتحساب

en: Shipping address
fa: آدرس جهت تحویل کالا

en: Products
fa: محصولات

en: Grams
fa: گرم

en: Orders
fa: سفارش‌ها

en: Order ID
fa: شناسه سفارش

en: Add to Cart form
fa: فرم افزودن به سبد خرید

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Rate
fa: نرخ

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: Zip
fa: کد پستی

en: Country code
fa: کد کشور

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: export
fa: صدور

en: translate
fa: ترجمه

en: Admin
fa: مدیر

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Add to cart form
fa: فرم افزودن به سبد خرید

en: Total price
fa: قیمت کل

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Discounts
fa: تخفیف‌ها

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Address 1
fa: آدرس ۱

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Search result
fa: نتایج جستجو

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: Save product
fa: ذخیره‌ی محصول

en: Line Items
fa: اقلام خطی
