Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha4) - en to cs translation catalogue (73 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Remove
cs: Odstranit

en: Currency
cs: Měna

en: Quantity
cs: Množství

en: Tags
cs: Štítky

en: view
cs: zobrazit

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Number
cs: Číslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Price
cs: Cena

en: Customers
cs: Zákazníci

en: Customer
cs: Zákazník

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Code
cs: Kód

en: Company
cs: Společnost

en: Method
cs: Metoda

en: SKU
cs: Kód zboží

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: City
cs: Město

en: Full
cs: Celé

en: Source
cs: Zdroj

en: None.
cs: Žádný.

en: revert
cs: vrátit

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Billing address
cs: Fakturační adresa

en: Shipping address
cs: Doručovací adresa

en: Products
cs: Produkty

en: Grams
cs: Gramy

en: Orders
cs: Objednávky

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: Rate
cs: Hodnocení

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: Country code
cs: Kód země

en: Reports
cs: Logy

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: clone
cs: klonovat

en: Total tax
cs: Celková daň

en: translate
cs: přeložit

en: Admin
cs: Administrátor

en: Variants
cs: Varianty

en: Tips
cs: Tipy

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Add to cart form
cs: Formulář "Přidat do košíku"

en: The product title.
cs: Název produktu.

en: Total price
cs: Celková cena

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: manage fields
cs: správa polí

en: manage display
cs: správa zobrazení

en: Search result
cs: Výsledek vyhledávání

en: Entity ID
cs: ID entity

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: Order number
cs: Číslo objednávky

en: Save product
cs: Uložit produkt

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Volitelně můžete zadat alternativní URL, pod kterým bude uzel přístupný. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.
