Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (87 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Currency
nl: Valuta

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Tags
nl: Labels

en: view
nl: weergeven

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Number
nl: Getal

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Sync
nl: Synchroniseren

en: Theme
nl: Thema

en: Configure
nl: Instellen

en: Email
nl: E-mail

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Price
nl: Prijs

en: Customers
nl: Klanten

en: Customer
nl: Klant

en: Product ID
nl: Product-ID

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Company
nl: Bedrijf

en: Method
nl: Methode

en: Note
nl: Notitie

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: Full
nl: Volledig

en: Source
nl: Bron

en: None.
nl: Geen.

en: revert
nl: terugzetten

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Shipping address
nl: Verzendadres

en: Products
nl: Producten

en: Province
nl: Provincie

en: Grams
nl: Grammen

en: Orders
nl: Bestellingen

en: Add to Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Collection
nl: Collectie

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: Add to Cart form
nl: 'Aan winkelwagen toevoegen' formulier

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: Rate
nl: Percentage

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Country code
nl: Landcode

en: Reports
nl: Rapporten

en: Created Date
nl: Aanmaakdatum

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: clone
nl: dupliceren

en: Total tax
nl: BTW totaal

en: export
nl: exporteer

en: Name of the product.
nl: Productnaam

en: translate
nl: vertalen

en: Variants
nl: Varianten

en: Province code
nl: Provinciecode

en: Search index
nl: Zoekindex

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: Add to cart form
nl: Toevoegen aan winkelwagenformulier

en: The product title.
nl: Titel van het product.

en: Total price
nl: Totaalprijs

en: Edit link
nl: Bewerkingslink

en: Total discount
nl: Totale korting

en: Discounts
nl: Kortingen

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address 1
nl: Adres 1

en: manage fields
nl: velden beheren

en: manage display
nl: weergave beheren

en: Search result
nl: Zoekresultaat

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van @operation met parameters: @args

en: Order number
nl: Bestelnummer

en: Save product
nl: Product bewaren

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
nl: Voer een alternatieve URL in waarmee deze inhoud benaderd kan worden (optioneel). Gebruik bijvoorbeeld 'over' als u een pagina schrijft over de organisatie zelf. Gebruik een relatief pad en geen schuine streep aan het einde van de alternatieve URL.

en: Enable to override this field's links.
nl: Links van dit veld mogen worden overschreven.

en: Updated at
nl: Bijgewerkt op
