Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha6) - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Remove
he: הסרה

en: Quantity
he: כמות

en: Tags
he: תגיות

en: view
he: צפיה

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Test
he: בדיקה

en: Number
he: מספר

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Path
he: מיקום

en: Teaser
he: תקציר

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Configure
he: הגדרות

en: Email
he: דוא"ל

en: Hostname
he: שם שרת

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Price
he: מחיר

en: Customers
he: לקוחות

en: Customer
he: לקוח

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Code
he: קוד

en: Company
he: חברה

en: Method
he: שיטה

en: Note
he: הערות

en: SKU
he: מק"ט

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: City
he: עיר

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: Source
he: מקור

en: None.
he: ללא.

en: revert
he: שחזר

en: Cart
he: סל קניות

en: Shipping address
he: כתובת משלוח

en: Products
he: מוצרים

en: Grams
he: גרם

en: Orders
he: הזמנות

en: Add to Cart
he: הוספה לעגלת הקניות

en: Order ID
he: מזהה הזמנה

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Rate
he: דרג

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Reports
he: דוחות

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: clone
he: שכפול

en: export
he: ייצוא

en: Name of the product.
he: שם המוצר.

en: translate
he: תרגום

en: Admin
he: מנהל

en: Variants
he: וריאנטים

en: Tips
he: טיפים

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Confirmed
he: מאושר

en: Add to cart form
he: טופס הוספה לסל קניות

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Discounts
he: הנחות

en: Address 2
he: שורה שניה של כתובת

en: Address 1
he: כתובת 1

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Order number
he: מספר הזמנה

en: Save product
he: שמור מוצר

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
he: אפשרות לקבוע כתובת URL חלופית למיקום של פריט תוכן זה. למשל הזינו "אודות" או "about" כשאתם יוצרים את עמוד אודות. יש להשתמש בנתיב יחסי ללא לוכסן, אחרת הכתובת החלופית לא תעבוד.
