Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha8) - en to ja translation catalogue (84 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Remove
ja: 削除

en: Currency
ja: 通貨

en: Quantity
ja: 数量

en: Tags
ja: タグ

en: view
ja: ビュー

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Test
ja: テスト

en: Number
ja: 数値

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Theme
ja: テーマ

en: Configure
ja: 設定

en: Email
ja: メール

en: Hostname
ja: ホスト名

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Price
ja: 価格

en: Customers
ja: 顧客

en: Customer
ja: 顧客

en: Product ID
ja: 商品ID

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Code
ja: コード

en: Company
ja: 会社

en: Method
ja: メソッド

en: Note
ja: 注意

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: City
ja: 市区町村

en: Full
ja: すべて

en: Token
ja: トークン

en: Source
ja: ソース

en: None.
ja: なし

en: revert
ja: 戻す

en: Cron
ja: cron

en: Cart
ja: カート

en: Billing address
ja: 請求先住所

en: Shipping address
ja: 配送先住所

en: Products
ja: 商品

en: Province
ja: 都道府県

en: Grams
ja: グラム

en: Orders
ja: 注文

en: Add to Cart
ja: カートへ入れる

en: Order ID
ja: 注文ID

en: Add to Cart form
ja: カートフォームへ追加

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定

en: Rate
ja: 税率

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: Zip
ja: ZIP圧縮

en: Country code
ja: 国コード

en: Reports
ja: レポート

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: clone
ja: 複製

en: Total tax
ja: 税の合計

en: export
ja: エクスポート

en: Name of the product.
ja: 商品の名前。

en: translate
ja: 翻訳

en: Admin
ja: 管理者

en: Province code
ja: 都道府県コード

en: Out of stock
ja: 在庫切れ

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Add to cart form
ja: "カートへ入れる" フォーム

en: The product title.
ja: 商品のタイトル。

en: Total price
ja: 合計価格

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Search result
ja: 検索結果

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: Order number
ja: 注文番号

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ja: 既存パスの代わりに使用したいパスの別名を入力してください。 例えば「サイトについて」のページを作成するなら"about" と入力します。 パスの指定には相対パスを使用し、さらにパスの最後に "/"（スラッシュ）は付けないようにしてください。 正しく指定されないとURLエイリアスは動作しません。

en: Enable to override this field's links.
ja: このフィールドのリンクの上書きを許可する。
