Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Remove
ar: حذف

en: Quantity
ar: الكمية

en: Tags
ar: وسوم

en: view
ar: عرض

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Test
ar: الاختبار

en: Number
ar: رقم

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Teaser
ar: موجز

en: Theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Configure
ar: ضبط

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Code
ar: الكود

en: Method
ar: الطريقة

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Full
ar: كامل

en: Source
ar: المصدر

en: None.
ar: لا شيء.

en: revert
ar: استرجاع

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: Products
ar: المنتجات

en: Orders
ar: الطلبات

en: Order ID
ar: المعرف ID للطلب

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Reports
ar: التقارير

en: clone
ar: استنساخ

en: export
ar: تصدير

en: translate
ar: ترجمة

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Search result
ar: نتيجة البحث

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: Save product
ar: حفظ المنتج

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ar: حدد رابط بديل يمكن من خلاله الوصول إلى هذا المحتوى. على سبيل المثال، اكتب"about"عند كتابة صفحة لوصف الموقع . استخدم مسار نسبي بدون إضافة الخط المائل في النهاية، وإلا فلن يعمل بديل المسار.
