Shopify eCommerce (7.x-1.0-alpha9) - en to is translation catalogue (57 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: Tags
is: Efnisorð

en: view
is: skoða

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Test
is: Prófa

en: Number
is: Númer

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Path
is: Slóð

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Theme
is: Þema

en: ID
is: Kenni

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Price
is: Verð

en: Customers
is: Viðskiptavinir

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Product ID
is: Vörukenni

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: Code
is: Kóði

en: Company
is: Fyrirtæki

en: SKU
is: VN

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: City
is: Borg

en: None.
is: Ekkert.

en: revert
is: bakfæra

en: Billing address
is: Heimilisfang greiðanda

en: Shipping address
is: Heimilisfang viðtakanda

en: Products
is: Vörur

en: Province
is: Hérað

en: Orders
is: Pantanir

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: Country code
is: Landnúmer

en: Reports
is: Skýrslur

en: clone
is: klóna

en: Total tax
is: Samtals skattur

en: Out of stock
is: Ekki til á lager

en: Confirmed
is: Staðfest

en: Add to cart form
is: Setja í körfu

en: Total price
is: Heildarupphæð

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Discounts
is: Afslættir
