Shopify eCommerce (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (86 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Remove
sv: Ta bort

en: Currency
sv: Valuta

en: Quantity
sv: Antal

en: Tags
sv: Etiketter

en: view
sv: visa

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Number
sv: Tal

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Sync
sv: Synkronisera

en: Teaser
sv: Ingress

en: Theme
sv: Tema

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Email
sv: E-post

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Price
sv: Pris

en: Customers
sv: Kunder

en: Customer
sv: Kund

en: Product ID
sv: ID för vara

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Code
sv: Kod

en: Company
sv: Företag

en: Method
sv: Metod

en: SKU
sv: Artikelnummer

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: City
sv: Stad

en: Full
sv: Fullständig

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Source
sv: Källa

en: None.
sv: Ingen.

en: revert
sv: återställ

en: Cron
sv: Schemalagda aktiviteter

en: Cart
sv: Varukorg

en: Billing address
sv: Faktureringsadress

en: Shipping address
sv: Leveransadress

en: Products
sv: Varor

en: Province
sv: Landskap

en: Grams
sv: Gram

en: Orders
sv: Beställningar

en: Collection
sv: Samling

en: Order ID
sv: ID för beställning

en: URL path settings
sv: Inställningar för URL-alias

en: Rate
sv: Betygsätt

en: Barcode
sv: Streckkod

en: Zip
sv: Postnummer

en: Country code
sv: Landskod

en: Reports
sv: Rapporter

en: Text to display
sv: Text att visa

en: clone
sv: klona

en: Total tax
sv: Total skatt

en: export
sv: exportera

en: Name of the product.
sv: Varans namn.

en: translate
sv: översätt

en: Admin
sv: Administrera

en: Variants
sv: Varianter

en: Province code
sv: Kod för landskap

en: Search index
sv: Sökindex

en: Confirmed
sv: Bekräftad

en: Add to cart form
sv: Formulär för Lägg till i varukorg

en: The product title.
sv: Varans titel.

en: Total price
sv: Totalt pris

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Address 2
sv: Adress 2

en: Address 1
sv: Adress 1

en: manage fields
sv: hantera fält

en: manage display
sv: hantera visning

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Order number
sv: Beställningsnummer

en: Optionally specify an alternative URL by which this content can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sv: Ange eventuellt en alternativ URL som detta innehåll kan nås via. Skriv exempelvis "om" när du skapar en sida om webbplatsen. Använd en relativ sökväg, och lägg inte till ett snedstreck i slutet, annars fungerar inte URL-aliaset.

en: Enable to override this field's links.
sv: Aktivera för att åsidosätta detta fälts länkar.
