Shopify eCommerce (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Remove
th: เอาออก

en: Quantity
th: จำนวน

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: ID
th: ไอดี

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Email
th: อีเมล

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Price
th: ราคา

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Code
th: รหัส

en: Company
th: บริษัท

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: City
th: จังหวัด

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: None.
th: ไม่มี

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Products
th: รูปสินค้า

en: Province
th: จังหวัด

en: URL path settings
th: การตั้งค่าพาธสำหรับ URL

en: Rate
th: ให้คะแนน

en: Barcode
th: บาร์โค้ด

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี
