Shortcode (7.x-2.21) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Item
fa: آیتم

en: Author
fa: نویسنده

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Length
fa: طول

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: type
fa: نوع

en: Source URL
fa: نشانی منبع

en: Class
fa: کلاس

en: Button
fa: دکمه

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Style
fa: سبک

en: Show links
fa: نمایش پیوند‌ها

en: View mode
fa: نحوه نمایش
