Shortcode (7.x-2.21) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Item
fr: Élément

en: Author
fr: Auteur

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: Length
fr: Longueur

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Source URL
fr: URL source

en: Class
fr: Classe

en: Button
fr: Bouton

en: Clear
fr: Vider

en: Show title
fr: Afficher le titre

en: Alt text
fr: Texte alternatif

en: Show links
fr: Afficher les liens

en: Highlight
fr: Surligner

en: View mode
fr: Mode d'affichage
