Shortcode (7.x-2.22) - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Item
cy: Eitem

en: Author
cy: Awdur

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Path
cy: Llwybr

en: type
cy: math

en: Source URL
cy: Ffynhonnell yr URL

en: Clear
cy: Clir

en: Style
cy: Arddull
