Shortcode (7.x-2.22) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Title
gl: Título

en: Item
gl: Elemento

en: Author
gl: Autor/a

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Length
gl: Lonxitude

en: Path
gl: Ruta

en: type
gl: tipo

en: Source URL
gl: URL fonte

en: Class
gl: Clase

en: Button
gl: Botón

en: Clear
gl: Limpar

en: Style
gl: Estilo

en: Alt text
gl: Texto alternativo

en: Show links
gl: Amosar ligazóns

en: View mode
gl: Modo de vista
