Shortcode (7.x-2.24) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Item
hu: Tétel

en: Author
hu: Szerző

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Length
hu: Hosszúság

en: Path
hu: Útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: type
hu: típus

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: Class
hu: Osztály

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Clear
hu: Törlés

en: Style
hu: Stílus

en: Show title
hu: Cím megjelenítése

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: View mode
hu: Nézetmód
