Shortcode (7.x-2.24) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Item
ja: 項目

en: Author
ja: 投稿者

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Length
ja: 長さ

en: Path
ja: パス

en: type
ja: タイプ

en: Class
ja: クラス

en: Button
ja: ボタン

en: Clear
ja: クリアー

en: Style
ja: スタイル

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Show links
ja: リンクを表示

en: View mode
ja: ビュー・モード
