Shortcode (7.x-2.25) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Item
id: Barang

en: Author
id: Penulis

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Length
id: Panjang

en: Path
id: Jalur

en: type
id: tipe

en: Class
id: Kelas

en: Button
id: Tombol

en: Clear
id: Bersihkan

en: Style
id: Gaya

en: Show links
id: Tampilkan tautan

en: View mode
id: Modus tampilan
