Shortcode (7.x-2.25) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Item
it: Elemento

en: Author
it: Autore

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Length
it: Lunghezza

en: Path
it: Percorso

en: type
it: tipo

en: Source URL
it: URL Sorgente

en: Class
it: Classe

en: Button
it: Pulsante

en: Clear
it: Cancella

en: Style
it: Stile

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Show links
it: Mostra collegamenti

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
