Shortcode (7.x-2.25) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Item
uk: Елемент

en: Author
uk: Автор

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Length
uk: Довжина

en: Path
uk: Шлях

en: type
uk: тип

en: Source URL
uk: URL джерела

en: Class
uk: Клас

en: Button
uk: Кнопка

en: Clear
uk: Очистка

en: Style
uk: Стиль

en: %name wrote:
uk: %name написав:

en: Show title
uk: Показувати заголовок

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Show links
uk: Показати посилання

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: View mode
uk: Режим перегляду
