Shortcode (7.x-2.26) - en to ca translation catalogue (16 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Item
ca: Element

en: Author
ca: Autor

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Length
ca: Llargada

en: Path
ca: Camí

en: type
ca: tipus

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: Class
ca: Classe

en: Button
ca: Botó

en: Clear
ca: Neteja

en: Style
ca: Estil

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: View mode
ca: Mode de visualització
