Shortcode (7.x-2.27) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Item
oc: Element

en: Author
oc: Autor

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Length
oc: Longor

en: Path
oc: Camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: type
oc: tipe

en: Clear
oc: Escafar

en: Style
oc: Estil

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
