Shortcode (7.x-2.27) - en to sl translation catalogue (6 entries)

en: Title
sl: Naslov

en: Author
sl: Avtor

en: Link
sl: Povezava

en: Image
sl: Slika

en: Path
sl: Pot

en: type
sl: tip
