Shortcode (7.x-2.27) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Item
tr: Öğe

en: Author
tr: Yazar

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Length
tr: Uzunluk

en: Path
tr: Yol

en: type
tr: tür

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Class
tr: Sınıf

en: Button
tr: Düğme

en: Clear
tr: Temizle

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: %name wrote:
tr: %name şöyle yazdı:

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: View mode
tr: Görünüm kipi
