Shortcode (7.x-2.27) - en to bs translation catalogue (7 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Author
bs: Autor

en: Image
bs: Slika

en: Path
bs: Putanja

en: type
bs: tip

en: Style
bs: Stil

en: Alt text
bs: Alt tekst
