Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Size
bn: সাইজ

en: Message
bn: বার্তা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Line
bn: লাইন

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: Strong
bn: শক্তিশালী
