Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (71 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Size
el: Μέγεθος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Name
el: Όνομα

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Text
el: Κείμενο

en: Node
el: Κόμβος

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Block
el: Μπλοκ

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
el: Δεν επιτρέπεται να στέλνετε περισσότερα από %number μηνύματα μέσα σε μια ώρα. Ξαναδοκιμάστε αργότερα.

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Line
el: Γραμμή

en: Medium
el: Μέσο

en: Price
el: Tιμή

en: Table
el: Πίνακας

en: Align
el: Στοίχιση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: Add new item
el: Προσθήκη νέου αντικειμένου

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Double
el: Διπλάσιο

en: Sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου

en: Blue
el: Μπλε

en: Comma ,
el: Κόμμα ,

en: Colon :
el: Άνω κάτω τελεία :

en: Semicolon ;
el: Ερωτηματικό ;

en: Pipe |
el: Διοχέτευση |

en: Plus +
el: Συν +

en: Overlay
el: Υπέρθεση

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: Shadow
el: Σκιά

en: Black
el: Μαύρο

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Column
el: Στήλη

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Sequence
el: Ακολουθία

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Prefix text
el: Κείμενο προθέματος

en: Suffix text
el: Κείμενο επιθέματος

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Strong
el: Ισχυρά
