Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (79 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Size
fa: اندازه

en: Message
fa: پیغام

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Name
fa: نام

en: Font Size
fa: انداره فونت

en: Font
fa: فونت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background
fa: زمینه

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: View
fa: مشاهده

en: Menu
fa: منو

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Node
fa: محتوا

en: Horizontal
fa: افقی

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Bottom
fa: پایین

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
fa: شما نمی‌توانید بیش از %number پیغام در ساعت ارسال کنید. لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Line
fa: خط

en: Medium
fa: متوسط

en: Price
fa: قیمت

en: Border
fa: حاشیه

en: Table
fa: جدول

en: Align
fa: تراز

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Color
fa: رنگ

en: Tab
fa: زبانه

en: Short Description
fa: شرح کوتاه

en: Fixed
fa: ثابت

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Read More
fa: ادامه...

en: Video
fa: ویدیو

en: Style
fa: سبک

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Grey
fa: خاکستری

en: Orange
fa: نارنجی

en: Upload Image
fa: بارگذاری تصویر

en: Comma ,
fa: کاما ,

en: Colon :
fa: دو نقطه :

en: Semicolon ;
fa: نقطه ویرگول ؛

en: Pipe |
fa: میله |

en: Plus +
fa: بعلاوه +

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Black
fa: سیاه

en: Underline
fa: زیرخط

en: Column
fa: ستون

en: Notification
fa: اطلاع‌رسانی

en: Sequence
fa: دنباله

en: Chart
fa: نمودار

en: Prefix text
fa: متن پیشوند

en: Suffix text
fa: متن پسوند

en: Strong
fa: قوی
