Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (69 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Percent
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Double
kn: ಎರಡುಪಟ್ಟು

en: Name:
kn: ಹೆಸರು:

en: Inset
kn: ಒಳಜೋಡಿಸಿದ

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Animation
kn: ಸಜೀವನ(ಅನಿಮೇಶನ್‌)

en: Frame
kn: ಚೌಕಟ್ಟು

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Black
kn: ಕಪ್ಪು

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Chart
kn: ಚಾರ್ಟ್
