Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (69 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Size
oc: Talha

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Name
oc: Nom

en: Font
oc: Poliça

en: Default
oc: Per defaut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: View
oc: Veire

en: Menu
oc: Menú

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Node
oc: Nosèl

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Block
oc: Blòt

en: Bottom
oc: Bas

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
oc: Podètz pas mandar mai de %number messatges per ora. Tornatz ensajar pus tard.

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Line
oc: Linha

en: Medium
oc: Mejan

en: Border
oc: Bordadura

en: Table
oc: Tablèu

en: Align
oc: Alinhar

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Static
oc: Estatic

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Fixed
oc: Fixe

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Red
oc: Roge

en: Style
oc: Estil

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Border Color
oc: Color de bordadura

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Groove
oc: En cròs

en: Ridge
oc: En saillie

en: Inset
oc: Inserir

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Grey
oc: Gris

en: Orange
oc: Irange

en: Black
oc: Negre

en: Underline
oc: Souligné

en: Column
oc: Colomna

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Prefix text
oc: Tèxte de prefix

en: Suffix text
oc: Tèxte de suffixe

en: Strong
oc: Fòrt

en: Title type
oc: Tipe de títol
