Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (107 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Size
pl: Rozmiar

en: Message
pl: Wiadomość

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Name
pl: Nazwa

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font
pl: Czcionka

en: Default
pl: Domyślny

en: Background
pl: Tło

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Node
pl: Węzeł

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Bottom
pl: Dół strony

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pl: Nie można wysyłać więcej niż %number wiadomości w ciągu godziny. Proszę spróbować później.

en: Percent
pl: Procent

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Line
pl: Linia

en: Medium
pl: Średnie

en: Price
pl: Cena

en: Google Map
pl: Mapa Google

en: Border
pl: Obramowanie

en: Table
pl: Tabela

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Tab
pl: Karta

en: Static
pl: Statycznie

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Short Description
pl: Krótki opis

en: Satellite
pl: Satelitarne

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Red
pl: Czerwony

en: Read More
pl: Czytaj więcej

en: Video
pl: Wideo

en: Style
pl: Styl

en: Slider
pl: Suwak

en: Add new item
pl: Dodaj nowy element

en: Chart type
pl: Typ wykresu

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Saved.
pl: Zapisano.

en: Double
pl: Podwójne

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Sitemap
pl: Mapa witryny

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Upload Image
pl: Wyślij zdjęcie

en: Comma ,
pl: Przecinek ,

en: Colon :
pl: Dwukropek :

en: Semicolon ;
pl: Średnik ;

en: Pipe |
pl: Kreska pionowa |

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Animation
pl: Animacja

en: Overlay
pl: Nakładka

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Shadow
pl: Cień

en: Black
pl: Czarny

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Column
pl: Kolumna

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Stars
pl: Gwiazdki

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Chart
pl: Wykres

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Strong
pl: Silne

en: Border Radius
pl: Zaokrąglone rogi

en: Title type
pl: Typ tytułu

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Accordion item
pl: Element akordeonowy

en:  - None -
pl:  - Brak -

en: CSS Styles
pl: Style CSS

en: Extra Classes
pl: Dodatkowe klasy
