Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (33 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Previous
te: ముందు

en: Next
te: తరువాత

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Subject
te: విషయం

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Size
te: కొలత

en: Message
te: సందేశం

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Name
te: పేరు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Top
te: పైన

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: View
te: చూడు

en: Menu
te: మెనూ

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: All
te: అన్నీ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Table
te: పట్టిక

en: Navigation
te: మార్గదర్శిని

en: Color
te: రంగు

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Style
te: శైలి

en: Blue
te: నీలం

en: Black
te: నలుపు

en: Sequence
te: క్రమం

en: Button text
te: బొత్తపు పాఠ్యం
