Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Size
ar: الحجم

en: Message
ar: الرسالة

en: Quote
ar: الاقتباس

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: Name
ar: الاسم

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: Horizontal
ar: أفقي

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Footer
ar: التذييل

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ar: لا يمكنك إرسال أكثر من %number رسالة في الساعة. حاول لاحقا.

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Line
ar: السطر

en: Medium
ar: متوسط

en: Price
ar: السعر

en: Table
ar: جدول

en: Align
ar: المحاذاة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Color
ar: اللون

en: Fixed
ar: ثابت

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Style
ar: نمط

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Blue
ar: أزرق

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Black
ar: أسود

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Sequence
ar: التسلسل

en: Strong
ar: مهم

en: Collapse
ar: طي
