Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to da translation catalogue (93 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Size
da: Størrelse

en: Message
da: Meddelelse

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Container
da: Beholder

en: Name
da: Navn

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Font
da: Skrift

en: Default
da: Standard

en: Background
da: Baggrund

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: Node
da: Indholdselement

en: Horizontal
da: Horisontal

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Bottom
da: Bund

en: Footer
da: Sidefod

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
da: Du kan ikke sende flere end %number beskeder pr. time. Prøv venligst igen senere.

en: Percent
da: Procent

en: Node Title
da: Indholdselementtitel

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Line
da: Linje

en: Price
da: Pris

en: Border
da: Ramme

en: Table
da: Tabel

en: Align
da: Justér

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Tab
da: Fane

en: Static
da: Statisk

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Collapsed
da: Sammenklappet

en: Satellite
da: Satellit

en: Fixed
da: Fast

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Red
da: Rød

en: Style
da: Typografi

en: Add new item
da: Tilføj nyt element

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Select
da: Vælg

en: Double
da: Dobbelt

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Grey
da: Grå

en: Upload Image
da: Upload billede

en: Comma ,
da: Komma ,

en: Colon :
da: Kolon :

en: Semicolon ;
da: Semikolon ;

en: Pipe |
da: Lodret streg |

en: Timeline
da: Tidslinje

en: Overlay
da: Overlejring

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Black
da: Sort

en: Underline
da: Understreg

en: Column
da: Kolonne

en: Notification
da: Underretning

en: Stars
da: Stjerner

en: Sequence
da: Sekvens

en: Button text
da: Knaptekst

en: Dark Blue
da: Mørkeblå

en: Prefix text
da: Præfiks

en: Suffix text
da: Suffiks

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Strong
da: Stærk

en: Title type
da: Titeltype

en: Collapse
da: Klap sammen

en: Accordion item
da: Harmonika-element

en: CSS Styles
da: CSS typografier
