Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (77 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Size
it: Dimensione

en: Message
it: Messaggio

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: Name
it: Nome

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Font
it: Carattere

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Node
it: Nodo

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Bottom
it: In fondo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
it: Non puoi inviare più di %number messaggi all'ora. Riprova più tardi.

en: Node Title
it: Titolo del nodo

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Line
it: Riga

en: Medium
it: Medio

en: Price
it: Prezzo

en: Table
it: Tabella

en: Align
it: Allinea

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Color
it: Colore

en: Tab
it: Scheda

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Fixed
it: Fisso

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: Add new item
it: Aggiungi nuovo elemento

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Select
it: Scegliere

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Comma ,
it: Virgola ,

en: Colon :
it: Due punti :

en: Semicolon ;
it: Punto e virgola ;

en: Pipe |
it: Barra |

en: Plus +
it: Più +

en: Blockquote
it: Citazione

en: Black
it: Nero

en: Underline
it: Sottolineato

en: Column
it: Colonna

en: Notification
it: Notifica

en: Sequence
it: Sequenza

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Prefix text
it: Testo prefisso

en: Suffix text
it: Testo suffisso

en: Pagination
it: Paginazione

en: Strong
it: Evidenziato

en: Collapse
it: Raggruppa
