Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Size
mr: आकार

en: Message
mr: संदेश

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Container
mr: प्रभाग

en: Name
mr: नाव

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: View
mr: बघा

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Percent
mr: टक्के

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Line
mr: रेषा

en: Price
mr: किंमत

en: Google Map
mr: गूगल नकाशा

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: Sequence
mr: अनुक्रम
