Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (85 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Disabled
pt: Desativado

en: Size
pt: Tamanho

en: Message
pt: Mensagem

en: Quote
pt: Cotação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Font
pt: Fonte

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Top
pt: Superior

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Block
pt: Bloco

en: Bottom
pt: Inferior

en: Footer
pt: Rodapé

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
pt: Você não pode enviar mais do que %number mensagens por hora. Por favor, tente novamente mais tarde.

en: Node Title
pt: Titulo do Post

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Line
pt: Linha

en: Medium
pt: Médio

en: Price
pt: Preço

en: Border
pt: Borda

en: Table
pt: Tabela

en: Align
pt: Alinhamento

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Navigation
pt: Navegação

en: Color
pt: Cor

en: Tab
pt: Aba

en: Collapsed
pt: Recolhido(a)

en: Fixed
pt: Fixo

en: Caption
pt: Legenda

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Red
pt: Vermelho

en: Style
pt: Estilo

en: Add new item
pt: Adicionar novo item

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Select
pt: Selecionar

en: Quick Links
pt: Links Rápidos

en: Border Color
pt: Cor da Borda

en: Solid
pt: Sólido

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Upload Image
pt: Enviar imagem

en: Comma ,
pt: Vírgula ,

en: Colon :
pt: Dois pontos :

en: Semicolon ;
pt: Ponto e vígula ;

en: Plus +
pt: Mais +

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Timeline
pt: Linha do tempo

en: Animation
pt: Animação

en: Blockquote
pt: Bloco de citações

en: Shadow
pt: Sombra

en: Black
pt: Preto

en: Underline
pt: Sublinhar

en: Column
pt: Coluna

en: Notification
pt: Notificação

en: Stars
pt: Estrelas

en: Sequence
pt: Sequência

en: Button text
pt: Texto do botão

en: Prefix text
pt: Prefixo

en: Suffix text
pt: Sufixo

en: Pagination
pt: Paginação

en: Strong
pt: Forte

en: Title type
pt: Tipo de titulo

en: Collapse
pt: Encolher

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: Accordion item
pt: Acordeão de item

en: Inverse
pt: Invertido
