Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (142 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Size
uk: Розмір

en: Message
uk: Повідомлення

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Container
uk: Контейнер

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Font
uk: Шрифт

en: Text Rotation
uk: Обертання тексту

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Top
uk: Зверху

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: View
uk: Перегляд

en: Menu
uk: Меню

en: Text
uk: Текст

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Node
uk: Матеріал

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Bottom
uk: Знизу

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
uk: Ви не можете відсилати більше ніж %number повідомлень протягом однієї години. Будь ласка, спробуйте пізніше.

en: Percent
uk: Відсоток

en: Node Title
uk: Заголовок матеріалу

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Line
uk: Рядок

en: Medium
uk: Середній

en: Price
uk: Ціна

en: Border
uk: Рамка

en: Table
uk: Таблиця

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Background color
uk: Колір тла

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Color
uk: Колір

en: Autoscroll
uk: Автопрогортання

en: Tab
uk: Вкладка

en: Static
uk: Статичне

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Short Description
uk: Короткий Опис

en: Satellite
uk: Супутник

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Red
uk: Червоний

en: Video
uk: Відео

en: Style
uk: Стиль

en: Slider
uk: Повзунок

en: Add new item
uk: Додати новий пункт

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: Saved.
uk: Збережено.

en: Select
uk: Вибір

en: Double
uk: Подвійний

en: Name:
uk: Назва:

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Border Style
uk: Стиль границі

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Groove
uk: Виступ

en: Ridge
uk: Гребінь

en: Inset
uk: Вставка

en: Outset
uk: Накладка

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Grey
uk: Сірий

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: Upload Image
uk: Завантажити зображення

en: Auto
uk: Авто

en: Comma ,
uk: Кома ,

en: Colon :
uk: Двокрапка :

en: Semicolon ;
uk: Крапка з комою ;

en: Pipe |
uk: Вертикальна риска |

en: Plus +
uk: Плюс +

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Timeline
uk: Графік часу

en: Animation
uk: Анімація

en: Overlay
uk: Накладання

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Frame
uk: Кадр

en: Shadow
uk: Тінь

en: Black
uk: Чорний

en: Underline
uk: Підкреслений

en: Margins
uk: Поля

en: Column
uk: Колонка

en: Notification
uk: Сповіщення

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Stars
uk: Зірочки

en: Text Align
uk: Вирівнювання тексту

en: Sequence
uk: Послідовність

en: HTML code
uk: HTML код

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Dark Blue
uk: Темно-синій

en: Page Header
uk: Заголовок сторінки

en: Histogram
uk: Гістограма

en: Bar Chart
uk: Стовпчикова діаграма

en: Chart
uk: Діаграми

en: Prefix text
uk: Текст-префікс

en: Suffix text
uk: Текст-суфікс

en: Circle
uk: Коло

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Strong
uk: Сильний

en: Contact Form
uk: Контактна форма

en: Custom Color
uk: Інший колір

en: Title type
uk: Тип заголовка

en: Terrain
uk: Ландшафт

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Video URL
uk: URL відео

en: Page Size
uk: Розмір аркуша

en: Accordion item
uk: Елемент "акордеона"

en:  - None -
uk:  - Немає -

en: Extra Classes
uk: Додаткові класи

en: Padding Top
uk: Внутрішній відступ зверху

en: Padding Bottom
uk: Внутрішній відступ знизу

en: Padding Left
uk: Внутрішній відступ зліва

en: Padding Right
uk: Внутрішній відступ справа

en: Margin Top
uk: Верхня межа

en: Margin Bottom
uk: Нижня межа

en: Margin Left
uk: Ліва межа

en: Margin Right
uk: Права межа

en: Animated
uk: Анімоване

en: Inverse
uk: Обернено
