Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to ur translation catalogue (29 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Size
ur: حجم

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Container
ur: کنٹینر

en: Name
ur: نام

en: Default
ur: طے شدہ

en: Small
ur: چھوٹا

en: Large
ur: بڑا

en: Icon
ur: آئیکن

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Menu
ur: مینیو

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Node
ur: نوڈ

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: Color
ur: رنگ

en: Sequence
ur: ترتیب
