Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (81 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Previous
vi: Trước

en: Next
vi: Tiếp

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Subject
vi: Tiêu đề

en: Disabled
vi: Tắt

en: Size
vi: Dung lượng

en: Message
vi: Thông điệp

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Center
vi: Giữa

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Name
vi: Tên

en: Font Size
vi: Cỡ chữ

en: Font
vi: Phông chữ

en: Default
vi: Mặc định

en: Background
vi: Nền

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Top
vi: Đầu

en: Small
vi: Nhỏ

en: Large
vi: Rộng

en: Icon
vi: Biểu tượng

en: View
vi: Xem

en: Text
vi: Văn bản

en: ID
vi: Mã

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Horizontal
vi: Ngang

en: All
vi: Tất cả

en: Active
vi: Hoạt động

en: Block
vi: Khối

en: Bottom
vi: Cuối

en: Footer
vi: Phần chân

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
vi: Bạn không thể gửi nhiều hơn %number thông điệp trong vòng một giờ. Vui lòng thử lại vào lúc khác.

en: Percent
vi: Phần trăm

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Line
vi: Dòng

en: Medium
vi: Vừa

en: Price
vi: Giá

en: Border
vi: Biên

en: Table
vi: Bảng

en: Background color
vi: Màu nền

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Color
vi: Màu sắc

en: Autoscroll
vi: Tự động cuộn

en: Static
vi: Tĩnh

en: Collapsed
vi: Đã thu hẹp

en: Fixed
vi: Cố định

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Red
vi: Đỏ

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: Loading...
vi: Đang nạp...

en: Select
vi: Chọn

en: Double
vi: Đôi

en: Green
vi: Xanh lá

en: Blue
vi: Xanh

en: Orange
vi: Da cam

en: Upload Image
vi: Tải ảnh lên

en: Auto
vi: Tự động

en: Comma ,
vi: Dấu phẩy ,

en: Colon :
vi: Dấu hai châm :

en: Semicolon ;
vi: Dấu chấm phẩy ;

en: Pipe |
vi: Dấu gạch đứng |

en: Plus +
vi: Dấu cộng +

en: Animation
vi: Hoạt ảnh

en: Blockquote
vi: Khối trích dẫn

en: Frame
vi: Khung

en: Black
vi: Đen

en: Underline
vi: Gạch chân

en: Column
vi: Cột

en: Zoom
vi: Thu/Phóng

en: Stars
vi: Sao

en: Circle
vi: Vòng tròn

en: Strong
vi: Đậm

en: Title type
vi: Kiểu tiêu đề

en: Collapse
vi: Thu gọn

en: Page Size
vi: Cỡ trang
