Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to bo translation catalogue (67 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Name
bo: མིང

en: Font
bo: ཡིག་གཟུགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Background Color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Top
bo: འགོ

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: All
bo: ཡོངས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Price
bo: རིན་གོང་།

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Caption
bo: གསལ་བཤད།

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Loading...
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད་པ་་་

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: Overlay
bo: ཕྱི་རིམ

en: Blockquote
bo: ཚན་པ་ལུང་འདྲེན་པ

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Button text
bo: མཐེབ་ངོས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Prefix text
bo: སྔོན་དུ་སྦྱོར་བའི་ཡི་གེ

en: Suffix text
bo: རྗེས་བཏགས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Strong
bo: བརྩན་པོ

en: Title type
bo: ཁ་བྱང་གི་རིགས།

en: Collapse
bo: ཚུར་བསྡུ
