Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to gu translation catalogue (37 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Subject
gu: વિષય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Size
gu: માપ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Name
gu: નામ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Node
gu: નોડ

en: Horizontal
gu: આડું

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Line
gu: લીટી

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Blue
gu: વાદળી

en: Sequence
gu: અનુક્રમ
