Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (99 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Size
nl: Grootte

en: Message
nl: Bericht

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Name
nl: Naam

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Font
nl: Lettertype

en: Default
nl: Standaard

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Top
nl: Bovenaan

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Email
nl: E-mail

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Footer
nl: Voet

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
nl: U kunt niet meer dan %number berichten per uur verzenden. Probeer het later nog eens.

en: Percent
nl: Procent

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Line
nl: Lijn

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Price
nl: Prijs

en: Border
nl: Rand

en: Table
nl: Tabel

en: Align
nl: Uitlijning

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Color
nl: Kleur

en: Static
nl: Statisch

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Collapsed
nl: Ingeklapt

en: Short Description
nl: Korte omschrijving

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Fixed
nl: Vast

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Red
nl: Rood

en: Style
nl: Stijl

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Select
nl: Selecteren

en: Double
nl: Dubbel

en: Quick Links
nl: Snelkoppelingen

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Orange
nl: Oranje

en: Auto
nl: Automatisch

en: Comma ,
nl: Komma ,

en: Colon :
nl: Dubbelpunt :

en: Semicolon ;
nl: Kommapunt ;

en: Pipe |
nl: Verticaal |

en: Border color
nl: Randkleur

en: Timeline
nl: Tijdlijn

en: Animation
nl: Animatie

en: Blockquote
nl: Citaat

en: Black
nl: Zwart

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Column
nl: Kolom

en: Notification
nl: Melding

en: Stars
nl: Sterren

en: Sequence
nl: Volgorde

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Chart
nl: Grafiek

en: Prefix text
nl: Voorvoegsel

en: Suffix text
nl: Achtervoegsel

en: Circle
nl: Cirkel

en: Pagination
nl: Paginering

en: Strong
nl: Sterk

en: Title type
nl: Titel-type

en: Terrain
nl: Terrein

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Accordion item
nl: Accordeon-item

en:  - None -
nl:  - Geen -

en: CSS Styles
nl: CSS-stijlen

en: Tag Type
nl: Labeltype

en: Dark blue
nl: Donkerblauw

en: Striped
nl: Gestreept

en: Block button
nl: Knop blokkeren

en: Icon Animation
nl: Pictogramanimatie
