Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (91 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Disabled
ja: 無効

en: Size
ja: サイズ

en: Message
ja: メッセージ

en: Quote
ja: 料金

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Container
ja: コンテナー

en: Name
ja: 名前

en: Font Size
ja: フォントサイズ

en: Font
ja: フォント

en: Default
ja: デフォルト

en: Background
ja: 背景

en: Background Color
ja: 背景色

en: Top
ja: トップ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Menu
ja: メニュー

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Node
ja: ノード

en: Horizontal
ja: 水平

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Bottom
ja: ボトム

en: Footer
ja: フッター

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ja: 1時間に %number 回以上のメッセージ送信はできません。 しばらく経ってから再試行してください。

en: Percent
ja: パーセント

en: Node Title
ja: ノードタイトル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Line
ja: 行

en: Medium
ja: 中程度

en: Price
ja: 価格

en: Border
ja: ボーダー

en: Table
ja: テーブル

en: Align
ja: 配置

en: Background color
ja: 背景色

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Color
ja: 色

en: Tab
ja: タブ

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Collapsed
ja: 圧縮

en: Fixed
ja: 固定

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Red
ja: レッド

en: Video
ja: ビデオ

en: Style
ja: スタイル

en: Loading...
ja: ロード中…

en: Select
ja: 選択

en: Double
ja: ダブル

en: Sitemap
ja: サイトマップ

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Upload Image
ja: 画像アップロード

en: Comma ,
ja: コンマ ,

en: Colon :
ja: コロン :

en: Semicolon ;
ja: セミコロン ;

en: Pipe |
ja: パイプ |

en: Plus +
ja: プラス +

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Animation
ja: アニメーション

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Black
ja: ブラック

en: Underline
ja: 下線

en: Column
ja: カラム

en: Notification
ja: 通知

en: Zoom
ja: ズーム

en: Stars
ja: 星

en: Sequence
ja: シーケンス

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: Prefix text
ja: 接頭語文字列

en: Suffix text
ja: 接尾語文字列

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Strong
ja: 強

en: Contact Form
ja: お問い合わせフォーム

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: Video URL
ja: 動画URL
