Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Disabled
jv: Mati

en: Size
jv: Ukuran

en: Message
jv: Pesen

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Container
jv: Kontainer

en: Name
jv: Jeneng

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Icon
jv: Ikon

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Line
jv: Baris

en: Medium
jv: Sedheng

en: Table
jv: Tabel

en: Align
jv: Rata

en: Background color
jv: Warna Background

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Color
jv: Kelir

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Overlay
jv: Ngambang

en: Strong
jv: Kandel

en: Collapse
jv: Nyusut
