Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to ku translation catalogue (40 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Previous
ku: پێشوو

en: Next
ku: دواتر

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Size
ku: قەبارە

en: Message
ku: پەیام

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: View
ku: پیشاندان

en: Menu
ku: پێڕست

en: Text
ku: دەق

en: Email
ku: ئیمێل

en: Node
ku: گرێ

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Block
ku: بلۆک

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Line
ku: هێڵ

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Table
ku: خشتە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Blue
ku: شین

en: Black
ku: ڕەش

en: Strong
ku: بەهێزە
