Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Size
ro: Mărime

en: Message
ro: Mesaj

en: Quote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: Name
ro: Nume

en: Font Size
ro: Mărime font

en: Default
ro: Implicit

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Icon
ro: Pictogramă

en: View
ro: Afişează

en: Menu
ro: Meniu

en: Email
ro: email

en: Node
ro: Nod

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Footer
ro: Subsol

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ro: Nu puteţi trimite mai mult de %number mesaje pe oră. Vă rugăm să încercaţi mai târziu.

en: Percent
ro: Procente

en: Node Title
ro: Titlu Nod

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Line
ro: Linie

en: Medium
ro: Mediu

en: Price
ro: Preţ

en: Table
ro: Tabel

en: Align
ro: Aliniere

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Navigation
ro: Navigator

en: Color
ro: Culoare

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Fixed
ro: Fix

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Red
ro: Roșu

en: Style
ro: Stil

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Select
ro: Alege

en: Blue
ro: Albastru

en: Blockquote
ro: Citat

en: Shadow
ro: Umbră

en: Black
ro: Negru

en: Underline
ro: Subliniat

en: Column
ro: Coloană

en: Notification
ro: Notificare

en: Sequence
ro: Secvență

en: Prefix text
ro: Text prefix

en: Suffix text
ro: Text sufix

en: Pagination
ro: Paginație

en: Strong
ro: Aldin

en: Collapse
ro: Restrângeți
