Shortcode bootstrap layout editor (7.x-1.2) - en to ug translation catalogue (47 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Quote
ug: نەقىل

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Center
ug: ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background Color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Top
ug: ئۈستى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ug: دىن ئېشىپ كەتمەسلىكى لازىم. %numberسىز ھەر سائەتتە ئەۋەتكەن ئۇچۇر سانى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Border
ug: چۆرىسى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Align
ug: توغرىلاش

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: Fixed
ug: مۇقىم كەڭلىكتە

en: Caption
ug: تېما

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Red
ug: قىزىل

en: Saved.
ug: ساقلاندى.

en: Green
ug: يېشىل

en: Blue
ug: كۆك

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: Black
ug: قارا

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Sequence
ug: تەرتىپى

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Strong
ug: كۈچلۈك
