Shortcode Snippets (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)
