Shortcode Snippets (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Format
it: Formato
