Shortcode Snippets (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Format
pt: Formato
